چگونه در گوگل اول باشیم

Google first

در این مقاله تصمیم داریم به سوال چگونه در گوگل اول باشیم پاسخ دهیم و بگوییم با استفاده از چه ابزارهایی می توان سایت خود را در جستجو گوگل به رتبه اول برسانید.

همانگونه که می دانید دغدغه تمامی مالکین وبسایت به ویژه افرادی از طریق سایت خود کسب و کار می کنند این است که در صفحه اول جستجو گوگل و رتبه های بالای آن باشند. سایت شما زمانی که در گوگل اول باشد کاربران زیادی از طریق جستجو وارد سایت شما می شوند و میزان زیاد این کاربرای یعنی فروش بالا و همچنین افزایش مشتری برای محصولات و خدمات شما.
به زبان ساده جواب سوال چگونه در گوگل اول باشیم؟ یک کلمه است وآن سئو می باشد. شما با کمک سئو می توانید سایت خود را به رتبه های بالایی در نتایج جستجو برسانید. البته باید بدانید سئو، کاری کاملا تخصصی می باشد و نیازمند دانش و تجربه در این زمینه است و بهتر است سئو سایت خود را به یک سئوکار حرفه ای بسپارید و با خیال راحت رسیدن سایت خود را به صدر نتایج جستجو شاهد باشید.
برای قرار گرفتن سایت شما در صفحه اول جستجوی گوگل باید سایتی داشته باشیم که کاملا براساس فاکتور های موتورهای جستجوگر بهینه شده باشد و این قدم اول برای رسیدن به رتبه بالا در جستجو می باشد. البته گوگل این فاکتورها و استلاحا الگوریتم ها را مرتبا دچار تغییرات می کند، پس شما باید همواره دانش خود را بروز نگاه داشته و سایت خود را با این تغییرا هماهنگ نمایید.
در ادامه برخی از مواردی که می تواند قرارگرفتن سایت شما را در صفحه اول تضمین کند را بیان خواهیم نمود و در مورد آنها توضیحاتی خواهیم داد:
دامنه
بهتر است تا جایی که می توانید دامنه کوتاه انتخاب نمایید و همواره دامنه ای را انتخاب نمایید که معرف برند و یا نوع فعالیت شما باشد، از انتخاب دامنه های طولانی، پیچیده و همچنین دامنه هایی که به چند شیوه نوشته می شوند بپرهیزید.
تگ عنوان
تگ عنوان سایت یکی از مهمترین متاتگ ها در سئو می باشد و تاثیر مهمی در قرار گیری سایت در صفحه اول گوگل دارد، بهتر است بدانید متاتگ عنوان همان title سایت می باشد. برای یافتن کلمه کلیدی سایت و در نتیجه کلمه ای که شما در جستجو آن می خواهید در صفحه اول گوگل قرار گیرید، اولین جایی که توسط گوگل بررسی می شود همان عنوان صفحه است. گوگل در وبلاگ رسمی خود اعلام نموده عنوان صفحه بهتر است بین 30 تا 60 کاراکتر باشد، که این کارکترها شامل حروف و فاصله می باشند و همچنین بهتر است کلمات کلیدی اصلی سایت شما نیز در آن به کار برود و در صورتی که چند کلمه کلیدی می خواهید در عنوان استفاده نمایید بهتر است که بین آنها از کاراکتر | استفاده نمایید.
تگ توضیحات
بعد از عنوان تگ توضیحات مهمترین تگ در هر صفحه می باشد و باید در نوشتن این تگ بسیار دقت نمایید. باید بدانید متن موجود در تگ توضیحات در سایت نشان داده نمی شود ولی توسط رباتهای گوگل خوانده می شود و یکی از عوامل مهم در قرارگرفتن سایت شما در صفحه اول گوگل می باشد. البته متاتگ توضیحات در صفحه نتایج جستجوی گوگل در زیر آدرس سایت نمایش داده می شود. متن موجود در توضیحات باید بیانگر فعالیت اصلی سایت شما باشد و طول آن باید بین 70 تا 150 کاراکتر باشد و استفاده از کاراکتر بیشتر باعث نمایش ادامه متن به صورت نقطه چین می شود، بهتر است در توضیحات نیز از کلمه کلیدی خود استفاده نمایید.
تگ H1
تگ H1 یکی از مهمترین تگ ها در هر صفحه می باشد، که نشانگر عنوان ان صفحه است و باید درهر صفحه نیز متفاوت باشد. در انتخاب این تگ نیز بهتر است از کلمه کلیدی استفاده نمایید، ولی به این نکته هم توجه نمایید متن موجود در این تگ به صورتی باشد که کاربر با خواندن آن توجه موضوع آن صفحه شود. یک نکته بسیار مهم این که در هر صفحه باید فقط یکبار از تگ H1 استفاده شود.
استفاده از کلمات کلیدی داخل متن
یکی از مهمترین نکات در افزایش رتبه سایت شما و قرارگرفتن سایت در صفحه اول گوگل نوشتن متن مناسب و سئومند شده و استفاده از کلمه کلیدی در متن می باشد. میزان و محل و همچنین شیوه استفاده از کلمات کلیدی در محتوای سایت بسیار مهم است و باید به شیوه ای هوشمندانه از آن استفاده نمود. باید بدانید استفاده بیش از حد از کلمه کلیدی موجب اسپم شدن متن و جریمه گوگل می شود و همچنین استفاده خیلی کم از کلمه کلیدی در متن نیز موجب می شود گوگل نتواند کلمه کلیدی اصلی شما را تشخیص و در آن کلمه به شما رتبه خوبی بدهد.
محتوا هر صفحه حداقل باید 500 کاراکتر باشد و گوگل صفحات کمتر از آن را صفحه خالی می شناسد، ولی اگر می خواهید در نتایج در صفحه اول گوگل قرار بگیرید بهتر است تمامی صفحات شما بین 1200 تا 1600 کاراکتر داشته باشند.
تگ alt
تگ alt مانند تگ عنوان ولی برای تصاویر عمل می کند و به گوگل نشان می دهد که آن تصویر مربوط به چه موضوعی می باشد. هنگامی که شما یک متن را در بخش تصاویر گوگل جستجو می نمایید تصاویری که تگ alt آنها آن کلمه کلیدی باشد برای شما نمایش داده می شود. استفاده درست از تگ alt موجب می شود تصاویر شما در صفحه اول گوگل قرارگیرند. البته تگ alt زمانی که تصویر به شکل کامل بارگذاری نشود به جای آن نمایش داده می شود و از ایجاد خطا جلوگیری می کند.
لینک داخلی
لینک های داخلی به لینک هایی گفته می شود که بین صفحات سایت شما داده می شود و موجب اتصال داخلی صفحات سایت با یکدیگر می شوند. لینک داخلی از طرفی موجب می شود کاربران راحتتر بین موضوعات مرتبط در سایت شما گشت و گذار نمایند و مدت زمان بیشتری را در سایت شما سپری کنند و این خود یکی از فاکتورهای رسیدن به صفحه اول جستجو می باشد. یک نکته بسیار مهم اینکه انکر تکست لینک داخلی بهتر است کلمه کلیدی از صفحه باشد و دو صفحه ای که بین آنها لینک داده می شود موضوعات مرتبط با هم داشته باشند.
لینک خارجی
لینک خارجی به لینک هایی گفته می شود که از سایتهای دیگر به سایت شما داده می شود و یا از سایت شما به سایت دیگر داده می شود. به این نکته توجه نمایید اگر شما به سایتی دیگر لینک دهید این کار برای شما تاثیر منفی و برای ان سایت تاثیر مثبت دارد. شما تا جایی که می توانید باید سعی کنید از سایت های قوی و دارای رتبه و همچنین مرتبط با فعالیت خود برای سایت خود لینک دریافت نمایید، این کار موجب می شود در نتایج جستجو در رتبه بالایی قرار گیرید.
سرعت
سرعت سایت بسیار در سئو و رتبه بندی سایت مهم است، هر چه سرعت لود سایت شما بالاتر باشد و برای کاربرها سریعتر نمایش داده شود موجب رضایت بیشتر کاربران و در نتیجه افزایش رتبه سایت شما در نتایج جستجو می گردد.
نقشه سایت
نقشه سایت یا همان سایت مپ یک فایل است که در مسیر اصلی سایت شما قرار دارد و موجب می شود خزنده های موتور جستجوگر گوگل راحتتر صفحات شما را پیدا و ایندکس نمایند و در نتیجه رتبه بالاتری به آنها بدهند.
امیدواریم مقاله چگونه در گوگل اول باشیم برای شما کاربران ارجمند مفید بوده باشد. در اینجا به یک نکته مهم باید دقت فرمایید موارد بالا تنها چند مورد از فاکتورهای قرارگیری سایت در صفحه اول گوگل می باشد و موتور جستجوگر گوگل 200 فاکتور برای رتبه بندی سایت ها دارد، در نتیجه بهتر است سئو سایت خود را به یک سئوکار با دانش کافی و تجربه بالا بسپارید تا با انجام فعالیت هایی اصولی، سایت شما را به رتبه بالا در جستجو برساند.

 

دیدگاه‌ها  

+1 #1 چگونه در گوگل اول باشیمGuest 1398-02-22 11:15
به شدت پست ارزشمند بود. با تشکر از شما
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

فرم تماس

کاربران گرامی با استفاده از فرم زیر می توانید با کارشناسان زرین سئو ما تماس حاصل نموده و در زمینه سئو سایت خود با آنها مشورت نمایید.

اطلاعات تماس

تهران - اشرفی اصفهانی، خیابان خانبابایی، مجتمع اداری توانا واحد ۵۸
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 
 
تلفن:  48675 - 021
موبایل: 09126863580
واتساپ: 09126863580

به ما بپیوندید