پیج رنک گوگل

pagerank

در این مقاله می خواهیم شما کاربران عزیز را با مفهوم پیج رنک گوگل بیشتر آشنا کنیم و بگوییم منظور از اصطلاح پیج رنک گوگل (Page Rank) چیست؟

منظور از اصطلاح پیج رنک گوگل (Page Rank) چیست؟
در این مقاله می خواهیم شما را با مفهوم پیج رنک یا همان رتبه گوگل بیشتر آشنا کنیم. شاید سوال های زیادی ذهنتان را مشغول کرده باشد و یکی از آن ها این باشد که اصلا پیج رنک گوگل چیست؟
اگر در حال راه اندازی یک سایت هستید آگاه باشید که نظر گوگل درباره سایتتان بسیار مهم است و برای اینکه جایگاهی در اولین لینک های جستجو داشته باشید می بایست به قوانین گوگل عمل کنید. پیج رنک در واقع امتیازی است بین 1 تا 10 که گوگل با توجه به فعالیت هایی که بر روی سایت خود انجام می دهید به آن می دهد، هرچه این امتیاز پایین تر باشد لینک سایت در صفحه جستجو نیز پایین تر و هر چه امتیاز بیشتری داشته باشید لینک سایت هم بالاتر قرار خواهد گرفت. بنابراین با وجود میلیون ها سایت که در فضای مجازی با شما در رقابت هستند باید تلاش کنید تا امتیاز سایت خود را مرتبا بالا ببرید، همچنین این نکته را در نظر داشته باشید که گوگل تنها یک بار به سایت شما امتیاز نمی دهد بلکه هر ماه یک یا دو بار در اینترنت جستجو (Surf) کرده و امتیازها را تغییر می دهد.
چگونگی اطلاع از پیج رنک سایت (Page Rank)
بعد از این که با مفهوم کلی پیج رنک آشنا شدیم این سوال پیش می آید که وبسایت یا وبلاگ من دارای چه امتیازی است؟ یا از چه راه هایی می توانیم از امتیاز سایت یا وبلاگ خود در گوگل اطلاع پیدا کنیم. یکی از راه های رسیدن به این منظور استفاده از سایت های مخصوصی است که توسط گوگل اداره می شوند، برای مثال می توانید از سایت prchecker و یا سایت pagerank استفاده نمایید. برای اطلاع از امتیاز پیج خود در این سایت ها آدرس صفحه مورد نظر خود را وارد کنید.
روش دیگری که برای دستیابی به امتیاز پیج خود می توانید از آن بهره ببرید استفاده از نوار ابزار (Toolbar) گوگل است، در این روش می بایست نوار ابزار گوگل را روی IE نصب کنید تا امتیاز صفحه ای را که روی IE باز است نشان دهد.
راه های دیگری نیز برای رسیدن به مقدار پیج رنک وجود دارد، نرم افزار PageRank weaver یکی دیگر از این راه هاست. این نرم افزار یک لیست کامل از سایت های رقیب یا تمام لینک هایی که به پیج یا کلمه مورد نظر لینک داده شده اند را با پیج رنکشان به شما نشان خواهد داد. همچنین شما قبل از سفارش بک لینک به سایت بخصوصی می توانید از این طریق از پیج رنک آن مطلع شوید و اگر از امتیاز کمی برخوردار بود پیشنهاد می شود از آن لینک نگیرید زیرا امکان دارد پیج رنک صفحه شما نیز پایین بیاید.
چگونه پیج رنک (Page Rank) بالایی بدست آوریم؟
در ابتدا دانستیم که پیج رنک چیست و در مرحله بعد از امتیاز پیج خود مطلع شدیم، سوال بعدی که بوجود می آید این است که چطور پیج رنک صفحه یا سایت خود را افزایش دهیم. برای رسیدن به رنکینگ یا امتیاز خوب باید سایت خود را در جهت معیارهای جستجوی گوگل بهینه سازی نماییم که بیشتر این معیارها را همان اصول سئو دربر می گیرد. در ادامه به مواردی که باعث افزایش رنکینگ صفحه شما می شود اشاره خواهیم داشت:
1. استفاده از بک لینک
2. بررسی وضعیت لینک های سایت
3. استفاده از سایت هایی با رتبه بالا
4. انتخاب نام دامنه مناسب
5. استفاده از کلمات کلیدی
6. ارائه محتوای مفید و کاربرپسند
7. متاتگ ها
8. سرعت سایت
9. بهینه سازی عکس ها و تگ Alt عکس

برای این که در این مقاله بهتر بتوانیم در جهت افزایش رتبه سایت به شما کمک کنیم موارد بالا را به صورت کامل و با جزئیات برایتان شرح می دهیم. در صورت رعایت تمامی موارد نه تنها یک بار بلکه به صورت مداوم، اطمینان داشته باشید که گوگل امتیاز خوبی به سایت مورد نظر شما خواهد داد.
استفاده از بک لینک
در ابتدا به این هشدارها توجه داشته باشید، هرگز لینک نخرید، لینک خود را در سایت های غیر مرتبط قرار ندهید یا لینک های غیرطبیعی نگیرید. پیشنهاد می شود لینک خود را در سایت هایی که از رتبه نسبتا بالایی برخوردار هستند قرار دهید زیرا سایت یا پیجی که خود دارای رتبه پایین می باشد باعث می شود گوگل امتیاز شما را نیز کاهش دهد. همچنین لینک هایی که یک طرفه بوده و از سایت معتبر به سایت شما متصل هستند دارای امتیاز بیشتر نسبت به لینک های دوطرفه می باشند. نحوه پردازش سایت های سنجش رتبه به این گونه است که هرچقدر به سایت مورد نظر لینک بیشتری داده شده از اهمیت بیشتری نیز برخوردار است بنابراین امتیاز بیشتری می گیرد.
بررسی وضعیت لینک های سایت
گاهی اوقات اشخاصی که لینک سایت شما را در سایت خود قرار می دهند پس از مدتی آن را حذف و یا لینک دیگری را جایگزین می کنند، پس بهتر است هر چند وقت یکبار به سایت مورد نظر سربزنید و از برقراری لینک با سایتتان مطمئن شوید. در مواقعی دیگر نیز شما لینک سایت بخصوصی را درون سایت خود قرار می دهید که ممکن است پس از مدتی آدرس سایت تغییر کند و یا لینک دچار مشکل شود، با بیشتر شدن لینک های بلااستفاده در سایت نیز گوگل رتبه شما را کاهش می دهد پس مرتب لینک های سایت خود را نیز چک کنید.
استفاده از سایت هایی با رتبه بالا
علاوه بر سفارش لینک در سایت هایی با رتبه بالا، مقالات و یا اخباری مرتبط با سایت خود را در این سایت ها ارائه دهید تا گوگل نیز شما را به عنوان یک سایت مهم در نظر گرفته و امتیاز بیشتری را به شما اخصاص دهد. اما باز هم این نکته را در نظر داشته باشید که اخبار و مقالاتتان باید به روزرسانی شوند تا گوگل به آن توجه داشته باشد.
انتخاب نام دامنه
نام دامنه یا همان آدرس اینترنتی که برای سایت یا وبلاگ خود انتخاب می کنید بهتر است از کلمات لاتین تشکیل شده باشد و مختصر و ساده باشد. کلمات فارسی که به لاتین نوشته می شوند در نام دانه امتیاز را کاهش می دهند، همچنین نام هایی که کوتاه و تلفظ آن راحت تر باشند در بین کاربران بیشتر منتقل می شوند و باعث می شود آدرس سایتتان بیشتر شناخته شود. از دومین های مشابه دومین سایت های بزرگ و معتبر نیز می توانید استفاده نمایید.
استفاده از کلمات کلیدی
به کار بردن تعداد مناسبی از کلمات کلیدی در محتوا می تواند به افزایش پیج رنک شما کمک کند. اما باید توجه داشته باشید کم بودن تعداد کلمات کلیدی باعث می شود که گوگل متوجه آن نشود، همینطور زیاد از حد بودن آن نیز نوعی تقلب محسوب می شود و گوگل اصلا این موضوع را دوست ندارد پس امتیاز سایت را کاهش می دهد. استفاده از کلمات کلیدی به مقدار 2 تا 5 درصد نسبت به تمام کلمات استفاده شده در محتوا مناسب می باشد.
ارائه محتوای مفید و کاربرپسند
در صورتی که محتوای کپی شده را داخل سایت خود قرار دهید نه تنها امتیازی دریافت نخواهید کرد بلکه جریمه هم می شوید. تنها داشتن محتوایی بکر و منحصربفرد به شما در افزایش رنک گوگل کمک خواهد کرد. اگر دارای سایت خبری یا فروشگاهی هستید مطالبی که بارگذاری می کنید باید مدام به روزرسانی شوند اخبار و اطلاعات خاک خورده و قدیمی از نظر گوگل هیچ ارزشی ندارند. متن یک محتوای خوب باید ساده و روان و قابل درک برای کاربر باشد و از تعداد کلمات مناسبی نه خیلی کم و نه خیلی زیاد استفاده شود.
متاتگ ها
به هنگام طراحی سایت و بارگذاری محتوا باید به متاتگ ها توجه نمایید، هر پیج دارای تگ یا Head می باشد که متاتگ توضیحات و متاتگ عنوان از فاکتورهای مهم و موثر سئو و بهینه سازی سایت به حساب می آیند و می توانید از کلمات کلیدی در آن ها استفاده کنید.
سرعت سایت
همانطور که می دانید هرچه سرعت سایت بالاتر باشد تعداد بازدیدکنندگان نیز بیشتر خواهد شد اما اگر سرعت سایت پایین باشد کاربران منتظر نخواهند ماند و سایت را ترک خواهند کرد. همچنین سرعت بارگذاری صفحات علاوه بر تاثیر مثبت آن در سئو باعث ترافیک بیشتر کاربران نیز می شود. اهمیت این موضوع آنقدر بالاست که حتی با رعایت تمام نکات در صورت پایین بودن سرعت ارزش سایت نیز پایین می آید.
بهینه سازی عکس ها و تگ Alt عکس
حجم عکس هایی که بر روی صفحه خود بارگذاری می کنید روی سرعت سایت تاثیر مستقیم دارد، پس از تصاویری با حجم کم استفاده نمایید. نکته دیگر فرمت استفاده شده برای عکس هاست، برخی فرمت ها ممکن است به خوبی پشتیبانی نشوند و بر کیفیت عکس تاثیر منفی می گذارد. گاهی اوقات ممکن است عکس به خوبی آپلود نشده و تصویر بر روی صفحه نمایش داده نشود اما جمله داخل تگ Alt نمایش داده می شود بنابراین بهتر است در این تگ از کلمات کلیدی استفاده شود.
امیدواریم که با ارائه این مقاله توانسته باشیم به این سوال که پیج رنک گوگل چیست و یا اینکه چگونه پیج رنک سایت خود را افزایش دهیم پاسخ کامل داده باشیم.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

فرم تماس

کاربران گرامی با استفاده از فرم زیر می توانید با کارشناسان زرین سئو ما تماس حاصل نموده و در زمینه سئو سایت خود با آنها مشورت نمایید.

اطلاعات تماس

تهران - اشرفی اصفهانی، خیابان خانبابایی، مجتمع اداری توانا واحد ۵۸
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 
 
تلفن:  48675 - 021
موبایل: 09126863580
واتساپ: 09126863580

به ما بپیوندید