بالا بردن رتبه سایت در گوگل

afzayeshrotb min

بالا بردن رتبه سایت در گوگل از راه های مختلفی امکان پذیر می باشد، اما بهتر است که یک سئوکار متخصص با استفاده از این راهکارها به بالا بردن

بالا بردن رتبه سایت در گوگل از راه های مختلفی امکان پذیر می باشد، اما بهتر است که یک سئوکار متخصص با استفاده از این راهکارها به بالا بردن رتبه سایت در گوگل برای شرکت ها و فروشگاه ها بپردازد. اهمیت بالا بردن رتبه سایت در گوگل به این علت است که موتورهای جستجو نقش بسزایی در دیده شدن سایت ها دارند و برای اولویت بندی نمایش سایت ها در صفحه اول از متدهای مختلفی استفاده می کنند. به همین جهت بالا بردن رتبه سایت در گوگل برای مدیران سایت ها بسیار مهم است. با توجه به الگوریتم هایی که موتورهای جستجو مانند گوگل در نظر گرفته اند می توان تکنیک هایی را با عنوان سئو سایت برای بالا بردن رتبه سایت در گوگل استفاده نمود و وب سایت را به صفحه اول رساند. شاید این سوال برای شما پیش آید که چرا گوگل تا این حد برای سایت ها و کسب و کارهای آنلاین اهمیت دارد؟ دلیل این موضوع تعداد افرادی هستند که روزانه در اینترنت به دنبال نیازهای خود می گردند، این افراد درصد بسیار زیادی را تشکیل می دهند، بنابراین اگر برای جذب آن ها به وب سایت خود تلاش نکنید تعداد کثیری از مشتریان خود را از دست خواهید داد و از آنجایی که رقابت در کسب و کارها بسیار زیاد است قطعا رقیبان شما این مشتریان را به سوی خود کشانده و از شما سبقت خواهند گرفت.
تکنیک های بالا بردن رتبه سایت در گوگل
گرچه توصیه می کنیم که بالا بردن رتبه سایت خود را به یک سئوکار ماهر و با تجربه بسپارید اما برای آشنایی بهتر شما با سئو و ترفندهای بالا بردن رتبه سایت در گوگل تعدادی از آن ها را در این مقاله معرفی خواهیم کرد. اگر این تکنیک ها به درستی و در زمان صحیح انجام شوند قطعا رتبه سایت شما بالا خواهد رفت. بهترین زمان برای اجرای این تکنیک ها همان ابتدای طراحی وب سایت می باشد اما اگر شما سایتی دارید که نیاز به سئو و بالا بردن رتبه سایت در گوگل دارد هم می توانید این ترفندها را به کار ببرید.
1. تهیه و تولید محتوای یکتا: بهترین محتوا برای هر وب سایت محتوایی است که به صورت منحصربفرد و ارگانیک نوشته شود. متن ها و محتواهای تکراری یا کپی از دیگر سایت ها نه تنها به بالا بردن رتبه سایت در گوگل کمک نمی کند بلکه موجب صدمه زدن به وب سایت نیز می گردد، زیرا گوگل چنین محتواهایی را اسپم شناخته و سایت را مورد جریمه قرار می دهد. اما اگر محتوا یکتا و غیر کپی باشد بیشترین تاثیر را بر روی بالا بردن رتبه سایت در گوگل خواهد داشت. البته نکته مهم در این مورد تنها اورگانیک بودن محتوا نیست بلکه محتوایی که در وب سایت خود بارگذاری می نمایید قطعا باید مرتبط با موضوع و فعالیت سایت باشد و زمانیکه کاربر کلمه ای مرتبط با آن را در گوگل سرچ کرده و وارد صفحه مورد نظر از سایت شما می شود با مطلبی در رابطه با آن مواجه شود نه محتوایی کاملا بی ربط، زیرا برای بالا بردن رتبه سایت در گوگل باید مخاطبان سایت شما و مطالب آن را دوست داشته باشند.
2. بروز نگه داشتن سایت با زمانبندی: یکی دیگر از الگوریتم های گوگل که از حساسیت بالایی برای بالا بردن رتبه سایت در گوگل برخوردار است زنده نگه داشتن سایت می باشد. زنده نگه داشتن سایت به این معناست که به صورت منظم و با برنامه ریزی محتوای وب سایت بروز شده و مطالب جدیدی به آن افزوده گردد تنها در این حالت گوگل وب سایت شما را یک وب سایت زنده و در حال رشد محسوب می کند. سایتی که مدت هاست هیچ تغییری بر روی آن انجام نشده رتبه ای از سوی گوگل دریافت نخواهد کرد و روز به روز بازدید آن نیز کمتر خواهد شد. پس برای بالا بردن رتبه سایت در گوگل همواره آن را به روز نگه دارید و تغییرات را با برنامه ریزی و در زمان های مشخصی اعمال نمایید.
3. بهینه سازی متاتگ ها: متا تگ ها که برای هر صفحه در تگ Head آن قرار می گیرند نیز ارزش و تاثیر فراوانی در بالا بردن رتبه سایت در گوگل دارند، اما چگونه؟ گوگل می خواهد که متاتگ هر صفحه با دیگر صفحات در یک سایت متفاوت و منحصربفرد باشند، این موضوع هم به خزنده های گوگل کمک می کند که موضوع محتوای هر صفحه را به راحتی تشخیص داده و آن را سریع تر ایندکس نمایند و از طرفی هم به کاربر این امکان را می دهد تا در هنگام گردش در سایت براحتی متوجه موضوع هر صفحه شود و مطلب مورد نظر خود را راحت تر و سریع تر بیابد. با رعایت این نکات نیز گوگل به سایت شما رتبه مناسبی می دهد و موجب بالا بردن رتبه سایت در گوگل می شود، پس در هنگام ایجاد هر صفحه جدید در سایت به متاتگ ها نیز دقت نمایید.
4. چگالی کلمات کلیدی: اصولا کلمات کلیدی در بالا بردن رتبه سایت در گوگل اهمیت بسزایی دارند اما چگالی کلمات کلیدی بسیار مهم تر است. اما اگر نمی دانید منظور از چگالی کلمات کلیدی چیست باید بگویم که درصد تعداد کلمات کلیدی نسبت به کل متن را چگالی کلمات کلیدی می گویند. به صورت استاندارد یک محتوا باید بین 500 تا 1500 کاراکتر یا کلمه باشد و کلمات کلیدی که در آن بکار می رود نسبت به کل متن می بایست بین 2 تا 5 درصد باشد. برای مثال در یک متن 1000 کلمه ای باید بین 20 تا 50 کلمه کلیدی بکار ببرید. تعداد کمتر از آن باعث می شود که گوگل کلمه کلیدی را تشخیص ندهد و متن را ایندکس نکند، اما بیشتر از این تعداد نیز باعث می شود گوگل تصور کند که قصد فریب آن را دارید و سایت را جریمه کند. از این رو چگالی یا تعداد استفاده از کلمات کلیدی در هر متن نیز در بالا بردن رتبه سایت در گوگل از اهمیت فراوانی برخوردار است.
5. توجه به لینک ها: برای بالا بردن رتبه سایت در گوگل علاوه بر اورگانیک بودن محتوا و تعداد کلمات کلیدی که در آن بکار می برید می بایست سعی کنید از لینک دادن به دیگر صفحات سایت خود و یا دیگر سایت ها نیز استفاده نمایید تا تاثیر بیشتری از این طریق بر روی بالا بردن رتبه سایت در گوگل بگذارید. اهمیت لینک ها به این دلیل است که به نوعی نقش یک میانبر یا پل ارتباطی سریع و ساده بین صفحات و دیگر سایت ها هستند. ارتباط دادن صفحات داخلی یک وب سایت به موتورهای جستجو در سریع تر ایندکس شدن آن ها کمک می کند. از طرفی دیگر لینک های خارجی نیز موجب معتبر و با کیفیت شناخته شدن وب سایت شما شده و در بالا بردن رتبه سایت در گوگل تاثیرگذار است.
6. استفاده از شبکه های اجتماعی: برای پخش سریع یک خبر یا معرفی یک محصول جدید شبکه های اجتماعی آسان ترین، پرمخاطب ترین و سریع ترین روش ممکن می باشند، اما استفاده از شبکه های اجتماعی به تنهایی کافی نیست بلکه استفاده از آن ها در کنار وب سایت به بالا بردن رتبه سایت در گوگل و افزایش فروش شما کمک خواهد کرد. اما باز هم بحث محتوای ارکانیگ پیش می آید زیرا کاربران تنها با مشاهده یک مطلب جدید و جالب آن را در شبکه های اجتماعی انتشار داده و یا وب سایتی را به دوستان خود معرفی می کنند که در آن مطلب جالب و دست اول قرار داشته باشد. پس با استفاده از محتوای یکتا و قرار دادن لینک صفحات سایت خود در شبکه های اجتماعی مختلف میتوانید شاهد بالا بردن رتبه سایت در گوگل باشید.
موارد بسیاری برای بالا بردن رتبه سایت در گوگل وجود دارند که آوردن تمام آن ها در یک مطلب نمی گنجد. این ها تنها چند مورد از عواملی هستند که بر بالا بردن رتبه سایت در گوگل موثر می باشند، امیدواریم که با قرار دادن این مطلب به شما کمک کرده باشیم تا با تکنیک های سئو که بکار بردن تمام آن ها در کنار هم می توان بر بالا بردن رتبه سایت در گوگل تاثیر گذاشت آشنا شده باشید. اما همانطور که در ابتدا هم گفتیم بهتر است از یک سئوکار مجرب برای سئو سایت خود کمک بگیرید.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

فرم تماس

کاربران گرامی با استفاده از فرم زیر می توانید با کارشناسان زرین سئو ما تماس حاصل نموده و در زمینه سئو سایت خود با آنها مشورت نمایید.

اطلاعات تماس

تهران - اشرفی اصفهانی، خیابان خانبابایی، مجتمع اداری توانا واحد ۵۸
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 
 
تلفن:  48675 - 021
موبایل: 09126863580
واتساپ: 09126863580

به ما بپیوندید