رتبه سایت در گوگل

google ranking

قطعا این را می دانید که رتبه سایت در گوگل چقدر مهم است، امروزه دیگر هر شخصی که با وبسایت و حوزه آنلاین مارکتینگ سروکار دارد.

قطعا این را می دانید که رتبه سایت در گوگل چقدر مهم است، امروزه دیگر هر شخصی که با وبسایت و حوزه آنلاین مارکتینگ سروکار دارد به اهمیت گوگل و رتبه بالای سایت در گوگل واقف است و می داند که از طریق کسب رتبه بالا در گوگل می توان به افزایش ترافیک و همچنین فروش بیشتر دست پیدا کرد. از طرفی دیگر نیز برخی از وبسایت ها می توانند با بالا رفتن رتبه سایت در گوگل تبلیغات بیشتری دریافت کرده و از این طریق نیز به کسب درآمد بپردازند. بنابراین هیچ سایتی حتی سایت های غیر فروشگاهی نیز به کسب رتبه سایت در گوگل نیاز دارند. اما دانستن رتبه سایت در گوگل چه اهمیتی دارد؟

برای بهینه سازی یک وبسایت با هزاران صفحه می بایست قبل از هرکاری بررسی کنید که سایت در چه موقعیتی قرار دارد. برای پی بردن به وضعیت سایت باید از طریق کلمات کلیدی مرتبط با هر صفحه هر کدام از صفحات سایت را بررسی نمایید و از جایگاه هر کدام مطلع شوید. پس از انجام این مراحل می توانید به انجام اقدامات سئو بر روی وبسایت خود بپردازید و پس از بهینه سازی سایت و گذشت مدتی دوباره رتبه سایت خود را چک کرده و با سایت های رقیب مقایسه نمایید. با استفاده از این روش می توانید نتیجه عملکرد فعالیت های خود را بر روی سایت مشاهده نمایید و متوجه شوید که آیا پیشرفتی داشته اید یا خیر.

اطلاع از رتبه سایت در گوگل
برای اطلاع از رتبه سایت در گوگل حتما نیازی نیست از ابزارها استفاده نمایید اما این ابزارها به شما کمک می کنند تا سریع تر بتوانید از رتبه سایت خود مطلع شوید. در ادامه به 3 ابزار جانبی جهت دستیابی سریع به رتبه سایت در گوگل اشاره خواهیم کرد. این افزونه ها بر روی مرورگر افزوده می شوند و از طریق آن ها به سادگی می توانید به رتبه سایت خود دست یابید.

1. SERP Trends
در صورتی که از مرورگرهای Google Chrome یا Firefox استفاده می کنید می توانید از ابزار SERP Trends استفاده نمایید، این افزونه کاملا رایگان می باشد و بخاطر سادگی در استفاده خیلی محبوب شده است. از طریق یکی از مرورگر های ذکر شده به قسمت Add-ons یا Extention وارد شوید، در آنجا این ابزار را جستجو کرده و آن را به مرورگر خود اضافه نمایید. از این پس در هنگام جستجوی مطالب در گوگل رتبه صفحات وب در سمت چپ لینک صفحات قابل مشاهده می باشد. همچنین توسط یک فلش میزان افت یا میزان ارتقاء هر صفحه وب نمایش داده می شود. یکی از امکانات این افزونه امکان مشاهده رتبه الکسای سایت تنها با کلیک بر روی رتبه سایت می باشد.

2. SEO quake
از این ابزار بر روی مرورگرهای Firefox، Chrome، Opera وSafari می توان استفاده نمود. SEO quake ابزار رایگانی است که دارای امکانات بسیاری می باشد که پس از نصب می توانید از آن ها استفاده نمایید. بعد از اینکه مراحل نصب انجام شود می توان رتبه سایت و میزان افت یا میزان ارتقاء رتبه سایت در بازدید های مختلف را مشاهده نمود، علاوه بر آن می توانید در هنگام جستجو زیر لینک هر سایت رتبه الکسای آن، مالکیت سایت، تعداد لینک های سایت و... را مشاهده نمایید. از دیگر امکانات این افزونه اضافه شدن پنلی در سمت چپ صفحه نتایج گوگل است که دارای امکانات مدیریتی بسیاری است.

3. SEO SERP
این ابزار شباهت بسیار زیادی با افزونه SERP Trends دارد، به صورتی که بسیاری از افراد این دو را از هم تشخیص نداده و با یکدیگر اشتباه می گیرند. تفاوت محسوسی بین این دو افزونه وجود ندارد و با توجه به سلیقه خود می توان از هر کدام استفاده نمود.

افزایش رتبه سایت در گوگل
روش های گوناگونی برای افزایش رتبه سایت در گوگل وجود دارد و سئوکاران حرفه ای با استفاده از مناسب ترین آن ها رتبه سایت در گوگل را افزایش می دهند. موتور جستجوی گوگل از متدها و الگوریتم های مختلفی برای اولویت بندی نمایش سایت ها در صفحه اول نتایج جستجو استفاده می کند. در ادامه به چند نمونه از تکنیک های افزایش رتبه سایت در گوگل اشاره می کنیم.

1. تولید محتوای ارگانیک و مرتبط : محتوای ارگانیک به معنای محتوایی است که کپی نباشد و به صورت منحصربفرد نوشته شده باشد. چنین محتوایی می تواند تاثیر زیادی در کسب رتبه سایت در گوگل داشته باشد. زیرا ارزش سایت هایی که دارای محتواهای غیر کپی هستند برای گوگل بیشتر است و به همین جهت امتیاز بیشتری نیز به آن ها می دهد، در مقابل سایت های دارای محتوای کپی را جریمه و در برخی مواقع حتی آن ها را از صفحه نتایج حذف می نماید.
مرتبط بودن محتوا با موضوع اصلی سایت نیز از جمله مسائل مهم در زمینه تولید محتوا می باشد. قرار دادن موضوعات نامرتبط در وبسایت می تواند موجب خدشه دار شدن هویت آن شده و کاربران را دچار سردرگمی نماید. ترک سایت توسط کاربران موجب تاثیر منفی در افزایش رتبه سایت در گوگل می شود.

2. بروزرسانی محتوا به صورت مستمر و با برنامه ریزی: به روز کردن محتواها با زمانبندی و مداوم علاوه بر نگه داشتن بازدید کنندگان در سایت موجب بهینه سازی وبسایت نیز می گردد، زیرا گوگل این سایت ها را زنده و فعال می داند و به آن ها اهمیت ویژه ای می دهد، البته در صورتی که از محتوای ارگانیک استفاده نمایند.

3. متا تگ ها: هر صفحه ای از سایت دارای بخشی به نام تگ <head> می باشد که متا تگ ها در آن قرار می گیرند. متا تگ هر صفحه مختص همان صفحه بوده و با متا تگ دیگر صفحات فرق دارد. دو متاتگ به نام های title یا عنوان و متاتگ توضیحات مهم ترین و تاثیرگذارترین متاتگ ها برای افزایش رتبه سایت در گوگل می باشند، بهتر است کلمات کلیدی اصلی را در این متاتگ ها بکار ببرید.

4. توجه به لینک ها: یکی دیگر از عوامل موثر در افزایش رتبه سایت در گوگل لینک هایی هستند که برای ارتباط بین صفحات سایت خود در هر صفحه قرار می دهید. به این کار لینک دهی داخلی گفته شده و توسط انکر تکست انجام می شود و علاوه بر برقراری ارتباط میان صفحات موجب سریعتر ایندکس شدن آن ها نیز می گردد. لینک های خارجی که از سایت های معتبر به وبسایت شما داده می شود نیز باعث با ارزش و با کیفیت شناختن سایت شما توسط گوگل شده و تاثیر بیشتری نسبت به لینک های داخلی در افزایش رتبه سایت در گوگل دارند.

5. شبکه های اجتماعی و فعالیت در آن ها: استفاده بسیار زیاد افراد از شبکه های اجتماعی برای برقراری ارتباط بستر مناسبی را برای اشتراک گذاری مطالب میان دیگر افراد فراهم کرده است. اما اگر می خواهید کاربران مطالب سایت شما را با دوستان خود به اشتراک بگذارند می بایست از مطالب ارگانیک و جذاب استفاده نمایید. برای سهولت در انجام این کار نیز می توانید برای مطالب خود در هر صفحه از دکمه های اشتراک گذاری استفاده نمایید. ورود هر فرد به سایت شما از طریق لینک های شبکه های اجتماعی و فروم ها تاثیر خیلی بیشتری در افزایش رتبه سایت در گوگل دارد. ایجاد صفحه اختصاصی برای سایت، برند یا شرکت خود در شبکه های اجتماعی محبوب و فعالیت در آن ها نیز برای افزایش رتبه سایتتان بسیار مفید است.

6. استفاده از نقشه سایت: استفاده از نقشه سایت به گوگل در پیمایش و بررسی سریع تر و راحت وبسایت شما کمک می کند. مزیت دیگر نقشه سایت سریع تر ایندکس شدن صفحات جدید وبسایت نیز می باشد، در هنگام ایجاد یک صفحه جدید در سایت لینک آن صفحه به نقشه سایت افزوده می شود و گوگل نیز به سرعت متوجه آن شده و زودتر آن را ایندکس خواهد کرد.

7. سرعت سایت: موضوع بسیار مهم دیگری که به افزایش رتبه سایت در گوگل کمک می کند بالا بردن سرعت سایت می باشد. در صورتی که صفحات سایت با سرعت بیشتری بارگذاری شوند به جذب بیشتر کاربران و همچنین تاثیر مثبت بر روی رتبه سایت در گوگل دست خواهید یافت. اما اگر سرعت لود صفحات سایت کند باشد و طول بکشد باعث می شود کاربران سایت را ترک کنند و این موضوع نیز کاهش رتبه سایت را دربر دارد.

فرم تماس

کاربران گرامی با استفاده از فرم زیر می توانید با کارشناسان زرین سئو ما تماس حاصل نموده و در زمینه سئو سایت خود با آنها مشورت نمایید.

اطلاعات تماس

تهران - اشرفی اصفهانی، خیابان خانبابایی، مجتمع اداری توانا واحد ۵۸
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 
 
تلفن:  48675 - 021
موبایل: 09126863580
واتساپ: 09126863580

به ما بپیوندید