افزایش سئو سایت

seoup

افزایش سئو سایت یا افزایش رتبه سایت در گوگل امر مهمی است که به بهتر دیده شدن وب سایت ها کمک می کند

افزایش سئو سایت یا افزایش رتبه سایت در گوگل امر مهمی است که به بهتر دیده شدن وب سایت ها کمک می کند و کاربران را به سوی وب سایت های مورد نظرشان هدایت می کند. تمام سایت ها از هر نوع و کاربردی که باشند نیاز به افزایش سئو سایت دارند. افزایش سئو سایت از طریق ترفندهایی که مورد تایید گوگل هستند بر روی سایت صورت می گیرد. ترفندهای افزایش سئو سایت باید توسط یک سئوکار متخصص و با تجربه انجام شود زیرا با کوچکترین اشتباهی ممکن است سایت دچار مشکلاتی شود و یا بجای افزایش رتبه، کاهش رتبه پیدا کند. قبل از شروع فعالیت های افزایش سئو سایت باید وضعیت سایت خود و سایت های رقیب را بررسی نمایید تا بهتر بدانید که از کدام قسمت سایت باید شروع کنید و روی چه بخش هایی باید بیشتر کار شود. اگر تکنیک های افزایش سئو سایت را برای کلمات کلیدی مناسب و مرتبط انجام دهید با جستجوی آن کلمه کلیدی توسط کاربر سایت شما در صفحه نتایج جستجو ظاهر خواهد شد و این موضوع موجب افزایش ترافیک سایت می گردد. هرچه میزان بازدید سایت بیشتر شود قطعا رونق کسب و کار نیز افزایش می یابد. تکنیک های افزایش سئو سایت به طور کلی به دو دسته سئو سایت داخلی و سئو سایت خارجی تقسیم می گردد که در ادامه بیشتر در مورد این دو دسته توضیح خواهیم داد.

سئو سایت داخلی
همانطور که گفتیم یکی از شاخه های افزایش سئو سایت، سئو سایت داخلی می باشد که خود شامل ترفندهای مختلفی است. اما موضوع این است که بدانیم از کجا باید شروع کنیم و چه کارهایی باید انجام دهیم. ما به شما توضیح می دهیم که برای افزایش سئو سایت خود چه کارهایی باید انجام دهید.
1. بهینه سازی آدرس url صفحات سایت: جهت افزایش سئو سایت باید آدرس صفحات سایت SEO-Friendly یا مورد پسند گوگل باشند، بنابراین باید سعی کنید کلماتی مفید و مختصر برای آن انتخاب کنید. همچنین آدرس صفحه باید قابل فهم برای کاربر بوده و با موضوع صفحه تناسب داشته باشد. مساله دیگر کلمات کلیدی هستند که بجز متن اصلی باید در آدرس صفحه نیز قرار گیرد، استفاده از کلمه کلیدی در آدرس صفحه هم موجب مختصر بودن آن می گردد، هم با محتوای سایت مرتبط است. از این جهت گوگل نیز متوجه می شود که سایت شما سئو شده و همینطور محتوای صفحه دارای کیفیت مناسبی می باشد. 

2. بهینه سازی تگ تایتل یا تگ عنوان: مهم ترین بخش در سئو داخلی به جهت افزایش سئو سایت را می توان تگ عنوان نام برد. از لحاظ سئو محتوایی هر اندازه که کلمه کلیدی به ابتدای عنوان نزدیک تر باشد از ارزش بیشتری برخوردار است. همیشه باید عنوان اصلی هر صفحه در تگ H1 قرار گیرد، در برخی از سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس خود سیستم این کار را برای شما انجام می دهد تنها کافیست عنوان را در جای مورد نظر وارد کنید. ممکن است در محتوای شما بجز عنوان اصلی سرتیتر دیگری هم وجود داشته باشد که باید آن را در تگ H2 قرار دهید.

3. توضیحات متا یا meta description: توضیحات متا متن کوتاهی است که پایین لینک صفحه در نتایج جستجو به کاربر نشان داده می شود. این متن باید حداکثر تا 165 کاراکتر باشد و طوری باشد که کاربر را به کلیک بر روی لینک ترغیب کند تا موجب افزایش سئو سایت شود. با استفاده از توضیحات متای مرتبط با موضوع صفحه و جذاب، بر افزایش کیفیت محتوای صفحه نیز تاثیر می گذارید. از کلمات کلیدی علاوه بر محتوا و عنوان اصلی باید در توضیحات متا نیز استفاده نمایید تا اهمیت آن را بالا ببریم و به گوگل بفهمانیم که محتوای صفحه در مورد چه موضوعی است.

4. افزایش سئو سایت توسط کلمات کلیدی: بهتر است کلمه کلیدی هدف را حداقل یک بار در ابتدای متن بکار ببرید، اما حتما لازم نیست کلمه کلیدی اولین کلمه در شروع متن باشد، می تواند در حدود 100 کلمه اول متن استفاده شود. گاهی اوقات ممکن است ابتدای متن ما دارای مقدمه ای جهت آماده سازی ذهن کاربر باشد، در این صورت باید از طولانی شدن مقدمه بپرهیزیم تا استفاده از کلمه کلیدی به تاخیر نیفتد و از عنوان اصلی صفحه فاصله نگیرد. جهت افزایش سئو سایت باید از کلمه کلیدی در عنوان اصلی، توضیحات متا و به تعداد مناسب در محتوا استفاده نمایید. زیرا موتورهای جستجو تنها از این راه می توانند به موضوع صفحه پی ببرند.

5. طراحی صفحات به صورت ریسپانسیو: از آنجایی که گوگل وب سایت هایی که با سایزهای صفحه نمایش های مختلف بخصوص موبایل سازگاری ندارند در صفحه نتایج گوگل پایین تر از سایت های ریسپانسیو قرار می گیرند. این موضوع برای گوگل اهمیت زیادی دارد به همین جهت باید برای افزایش سئو سایت خود خیلی فوری به ریسپانسیو نمودن سایت خود بپردازید. اگر هنوز وبسایت خود را طراحی نکرده اید از همان ابتدا آن را به صورت ریسپانسیو طراحی و پیاده سازی نمایید. این نکته را به خاطر داشته باشید که گوگل سایت ها و صفحات موبایلی را با اولویت بیشتری ایندکس می کند.

6. لینک سازی: اگر وب سایت شما دارای تعداد صفحات زیادی می باشد جهت افزایش سئو سایت خود می توانید از صفحات مختلف سایت خود به یکدیگر لینک بدهید اما این را به یاد داشته باشید که صفحاتی که به یکدیگر لینک می شوند باید دارای موضوع مرتبط و مشابهی باشند. همچنین لینک دادن و لینک گرفتن از دیگر سایت های مرتبط با کسب و کار شما می تواند در افزایش سئو سایت کمک نماید. با این کار گوگل برای سایت و محتوای شما اهمیت و ارزش زیادی قائل خواهد شد و هر لینکی که به سایت شما متصل شود از نظر گوگل یک امتیاز محسوب می شود.

7. افزایش سرعت باز شدن صفحات: بالا بودن سرعت لود صفحات سایت تاثیر مستقیم بر افزایش سئو سایت و رتبه بندی سایت در گوگل دارد. از راه های مختلفی می توان سرعت لود صفحات را افزایش داد که یکی از آن ها کم کردن حجم تصاویر می باشد، برخی عکس ها به علت کیفیت بالا دارای حجم زیادی هستند که از طریق فتوشاپ یا برخی سایت ها می توان حجم آن ها را بدون افت کیفیت کاهش داد. همچنین استفاده از شبکه توزیع محتوا (CDN) و همچنین استفاده از یک هاست قدرتمند و سریع برای میزبانی سایت نیز می تواند به تغییر رتبه چشمگیر و افزایش سئو سایت شما کمک کند.

سئو سایت خارجی
بعد از بررسی سئو داخلی در زمینه افزایش سئو سایت می خواهیم به موضوع سئو خارجی بپردازیم، سئو خارجی از ترفندهایی تشکیل شده که بیرون سایت برای بهینه سازی و افزایش رتبه سایت از آن ها استفاده می شود، به عنوان مثال فعالیت در شبکه های اجتماعی، فعالیت در فروم ها و تالار گفتگوها و... جزو تکنیک های هستند که به طور کلی سئو خارجی سایت اسم گرفته اند. درادامه بیشتر درباره این ترفندها توضیح می دهیم.

1. شبکه های اجتماعی: شبکه های اجتماعی امروز جزئی از زندگی افراد شده اند و بیشتر مردم در این شبکه ها عضو هستند. گوگل پلاس، توییتر، فیسبوک و لینکدین شبکه های اجتماعی هستند که بیشترین تاثیر را بر افزایش سئو سایت دارند. زیرا تعداد ورودی کاربران از این شبکه های اجتماعی به وب سایت شما موجب کسب امتیاز از گوگل می شود.

2. بازاریابی محتوا: یکی دیگر از ترفندهای سئو خارجی جهت افزایش سئو سایت استفاده از بازاریابی محتوا می باشد. می توانید محتواهایی که برای کاربران جذاب باشند و البته مرتبط با موضوع صفحه باشد تهیه کرده و در وبلاگ ها و دیگر سایت ها قرار دهید و به سایت خود لینک دهید. لینک هایی که از این طریق وارد سایت شما می شوند نیز مورد توجه گوگل قرار گرفته و موجب افزایش سئو سایت شما می گردد.

3. ثبت نام در موتورهای جستجو: موتورهای جستجو مانند گوگل جهت ایندکس کردن صفحات سایت شما همواره و در زمان های مشخصی سایت را پیمایش می کنند، اما گاهی اوقات ممکن است زمان ببرد تا سایت شما را بیابند. اما اگر خودتان به صورت دستی این کار را انجام دهید سایت سریع تر توسط گوگل ایندکس خواهد شد. ثبت نام در موتورهای جستجو از جمله گوگل جزو ترفندهای سئو خارجی برای افزایش سئو سایت می باشد.

4. اشتراک گذاری عکس ها: راه دیگری که به افزایش سئو سایت کمک می کند این است که سایت هایی که برای محصولات و خدمات خود تصاویری را داخل سایت بارگذاری می کنند می توانند علاوه بر وبسایت خود در سایت های تصویری مانند پیکاسا یا فلیکر آن ها را به اشتراک بگذارند. با این کار تصاویر کالا و خدمات شما توسط افراد بیشتری دیده می شوند و از طرفی دیگر اگر مورد توجه کاربران قرار گیرد می توانند با استفاده از لینک وارد سایت شما شوند.

علاوه بر موارد فوق ترفندها و روش های دیگری نیز وجود دارند که در قالب یک مقاله نمی گنجند. در صورت نیاز به بهینه سازی و افزایش سئو سایت می توانید با همکاران ما تماس گرفته و درخواست سئو سایت دهید.

فرم تماس

کاربران گرامی با استفاده از فرم زیر می توانید با کارشناسان زرین سئو ما تماس حاصل نموده و در زمینه سئو سایت خود با آنها مشورت نمایید.

اطلاعات تماس

تهران - اشرفی اصفهانی، خیابان خانبابایی، مجتمع اداری توانا واحد ۵۸
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 
 
تلفن:  48675 - 021
موبایل: 09126863580
واتساپ: 09126863580

به ما بپیوندید